Przejdź do treści
Strona główna » Samouczek

Samouczek

Poradnik wyboru betonu: Jaki beton na jaką konstrukcję?

  Wybór betonu podczas wznoszenia konstrukcji to wbrew pozorom wcale nie najłatwiejsza kwestia. Od odpowiedniego rodzaju tworzywa zależy późniejsza trwałość i funkcjonalność realizacji – mieszanki betonowe różnią się bowiem od siebie w sposób znaczący – zarówno pod kątem właściwości, jak i składów. Podstawową sprawą, którą należy… Dowiedz się więcej »Poradnik wyboru betonu: Jaki beton na jaką konstrukcję?

  beton-pod-budowe-budynku-Straz-Cieszyn

  Dlaczego my?

   Betoniarnia Górki to firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji oraz dystrybucji betonu. Nasze usługi świadczymy przy pomocy zaawansowanego zaplecza technologicznego, którym dysponujemy. Jesteśmy przedsiębiorstwem lokalnym i nasza działalność opiera się o duże inwestycje, jak i mniejsze w pobliskich miejscowościach. Na liście naszych realizacji znajdują się… Dowiedz się więcej »Dlaczego my?

   Jak utrzymać beton w dobrym stanie: porady i praktyczne wskazówki.

    Beton to surowiec o wysokiej uniwersalności oraz wytrzymałości. Może znaleźć zastosowanie zarówno na terenie posesji prywatnych, jak i w formie surowca do realizacji projektów z sektora publicznego czy gospodarczego. Niezależnie od sytuacji warto pamiętać o tym, że również beton wymaga odpowiedniej konserwacji i zabezpieczeń przed… Dowiedz się więcej »Jak utrzymać beton w dobrym stanie: porady i praktyczne wskazówki.

    Pielęgnacja betonu latem

     Czynniki, które najbardziej szkodzą świeżej mieszance betonowej, to susza, wysoka temperatura, słońce i wiatr. Powodują one niekontrolowaną utratę wilgotności, co zwiększa zachodzący we wstępnej fazie wiązania skurcz plastyczny. To skutkuje powstawaniem rys, a nawet spękań, mniejszym przyrostem wytrzymałości na ściskanie, obniżeniem odporności na ścieranie oraz zwiększeniem nasiąkliwości betonu.… Dowiedz się więcej »Pielęgnacja betonu latem

     Jak pielęgnować beton zimą

      Beton w okresie zimowym wymaga specjalnej pielęgnacji. Stworzone powierzchnie wymagają skutecznej ochrony przez mrozem. Ważne jest również to, aby wiedzieć, że wykonywanie konstrukcji betonowych zimą jest trudniejsze. Roboty budowlane muszą być dopasowane do warunków panujących na zewnątrz. Roboty budowlane zimą Wykonując konstrukcje betonowe w okresie… Dowiedz się więcej »Jak pielęgnować beton zimą